Obchodní podmínky


                     OBCHODNÍ PODMÍNKY

                     platné od 1. září 2023


                      adresa provozovny: Těšínská 445, Šenov, 739 34

                  Nejsem plátce DPH


                          OBJEDNÁNÍ FOTOGRAFICKÝCH SLUŽEB


Objednání služeb

Domluvením termínu na focení klient potvrzuje, že se seznámil s mým portfoliem - mou prací, je si vědom, podmínek a rozsahem služeb. Jakékoli služby navíc jsou zpoplatněny, o jejich ceně je možné se informovat. Souhlasí také, že přijímá tyto obchodní podmínky. 

  • Fotografie z rodinného, portrétního focení obdržíte na přes úschovnu. Tištěné fotografie nejsou součástí.
  • Při kombinaci těhotenského a novorozeneckého focení máte výtisky z obou setkání v ceně.
  • Při svatebním focení jsou také výtisky součástí ceny.


Jednotlivé podmínky (rezervační poplatky, doba zpracování, počet fotografií, způsob odevzdání, cena atd...) naleznete přímo ne webových stránkách v ceníku u jednotlivých služeb.


Mé rekvizity slouží pouze pro fotografování se mnou, tzn. nebudou Vám propůjčeny pro fotografování u jiného fotografa.


Zrušení rezervace


Pokud se na domluvené focení nemůžete z jakéhokoliv důvodu dostavit a budete - li požadovat jeho zrušení nebo náhradní termín, oznamte prosím tuto skutečnost fotografovi s dostatečným časovým předstihem. Berte prosím na vědomí, že pokud bude žádat o náhradní termín, bude Vám nabídnut nejbližší možný volný termín s ohledem na aktuální obsazenost termínů. Může se ale také stát, že již žádný vhodný termín na focení nebude.

Pokud se jednalo o specifický druh focení, na který byl vybírán rezervační poplatek, je při zrušení focení z Vaší strany tento poplatek nevratný, jelikož slouží na úhradu nákladů třetím stranám. Vratným je pouze v případě, že Váš termín obsadí jiný klient. Jedná se např. o zážitkové focení s dravci, vlky, boudoir v hotelových pokojích, apod. V případě překážek na straně fotografa je bezodkladně vracen v plné výši. 


FOTOGRAFOVÁNÍ


Náhledy (rodinná, těhotenská, newborn focení) Vám budou poskytnuty do 14 dnů od focení. Pokud si do 90ti dnů fotografie nevyberete, má se za to, že o fotografie zájem nemáte, a budou smazány. 

Album s náhledovými fotografiemi je dostupné 60 dnů. Za opětovné nahrání galerie (max. do 6ti měsíců od focení) je stanoven poplatek 300.

Od provedení Vašeho výběru je lhůta na zpracování fotografií 2-4týdny dle aktuálního vytížení. Ze svatebního focení nejsou poskytovány náhledy, fotografie k úpravě vybírám sama. Zpracování svatebních fotografií je 6 - 10 týdnů od Vaší svatby. 


Neukázněnost dítěte při rodinném focení není možné přičítat k tíži fotografovi.


Vlastní vzhled není důvodem k reklamaci.


Pro uplatnění slev je třeba splnit všechny podmínky - tj. pokud se rozhodnete, že místo tištěných fotografií z těhotenského a NB focení chcete obraz, částka za fotografie Vám bude odečtena až po absolvování obou fotografování!ZPRACOVÁNÍ FOTOGRAFIÍ


Formát fotografií

Zpracované fotografie budou dodány ve formátu JPG a v poměru stran 2:3 v plném možném rozlišení. Dodány budou fotografie dle Vašeho výběru. Neupravené snímky je možné zakoupit. 

Fotografie jsou předmětem autorského práva a mým majetkem. Nesmí být použity pro komerční účely, propagaci či pro prodej třetí straně bez předchozí domluvy. Také nesmí být stahovány náhledy ani nijak upravovány. 


Retuše

Na mých fotografiích se snažím zachytit co nejvěrnější odraz reality, tedy v základních úpravách (lehká retuš nedokonalostí pleti (akné, jizvy, flíčky), kontrast, barevné tónování, ořez,...)neprovádím razantní změny vzhledu, tzn. změny proporcí těla, změny pozadí a jiné velké grafické úpravy. Pokud tyto práce vyžadujete, informujte se o jejich ceně. Retušuji pouze to, co má dočasný charakter (opar, akné, škrábance). Součásti vašeho vzhledu retušovány nejsou (nezvětšuji prsa, neodstraňuji spodní víčka, neubírám kilogramy)


  • Prosím, na focení se dostavte s umytými, upravenými vlasy. Pokud máte nejednotnou pleť, použijte alespoň slabý make up.
  • Oblečení vybírejte padnoucí. Pokud nejste smíření se svou postavou, volte lichotivé oblečení.


Archivace fotografií


Všechny neupravené fotografie (raw formáty) se archivují po dobu 1 měsíce od odevzdání zakázky, poté data odstraňuji v souladu s nařízením EU 2016/679 o ochraně fyzických osob.


Reklamace fotografií je možná do 30. dnů od odevzdání zakázky. Reklamace bude vyřízena do 30 dnů od jejího podání. Odevzdané fotografie (jpg formáty) archivuji po dobu 6 měsíců.