Původní znění OP

FORMULACE OBCHODNÍCH PODMÍNEK DO 31.3.2020

1) Domluvením termínu na focení klient potvrzuje, že se seznámil s mým portfoliem - mou prací, je si vědom ceny za focení, podmínek a rozsahem služeb. Jakékoli služby navíc jsou zpoplatněny, o jejich ceně je možné se informovat.

  • Fotografie z rodinného, portrétního focení obdržíte na USB/přes úschovnu. Tištěné fotografie nejsou součástí.
  • Při kombinaci těhotenského a novorozeneckého focení máte výtisky z obou setkání v ceně.
  • Při svatebním focení jsou také výtisky součástí ceny.

2) Na mých fotografiích se snažím zachytit co nejvěrnější odraz reality, tedy v základních úpravách (lehká retuš nedokonalostí pleti (akné, jizvy, flíčky), kontrast, barevné tónování, ořez,...)neprovádím razantní změny vzhledu, tzn. změny proporcí těla, změny pozadí a jiné velké grafické úpravy. Pokud tyto práce vyžadujete, informujte se o jejich ceně. Retušuji pouze to, co má dočasný charakter (opar, akné, škrábance). Součásti vašeho vzhledu retušovány nejsou (nezvětšuji prsa, neodstraňuji spodní víčka, neubírám kilogramy)
  • Prosím, na focení se dostavte s umytými, upravenými vlasy. Pokud máte nejednotnou pleť, použijte alespoň slabý make up.
  • Oblečení vybírejte padnoucí. Pokud nejste smíření se svou postavou, volte lichotivé oblečení.
3) Náhledy (rodinná, těhotenská, newborn focení) Vám budou poskytnuty do 14 dnů od focení. Od provedení Vašeho výběru je lhůta na zpracování fotografií 2-4týdny dle aktuálního vytížení.


4) Zpracování svatebních fotografií trvá 6 - 9 týdnů od Vašeho termínu.

5) Neukázněnost dítěte při rodinném focení není možné přičítat k tíži fotografovi. 


6) Vlastní vzhled není důvodem k reklamaci. 

7) Pro uplatnění slev je třeba splnit všechny podmínky - tj. pokud se rozhodnete, že místo tištěných fotografií z těhotenského a NB focení chcete obraz, částka za fotografie Vám bude odečtena až po absolvování obou fotografování!

8) Mé rekvizity slouží pouze pro fotografování se mnou, tzn. nebudou Vám propůjčeny pro fotografování u jiného fotografa.


9) Při výběru většího počtu fotografií, než bylo dohodnuto, se doplatek zasílá na účet. Před obdržením doplatku nebudou fotografie zaslány. Dále je dobré počítat také s možným zdržením dodání.

10) Neupravené snímky (JPG ani RAW) neposkytuji. Postproces je vizitkou fotografa.